С гол на Депай Холандия победи подмладения отбор на Шотландия

С гол на Мемфис Депай в 40-ата минута Холандия се наложи с 1:0 над Шотландия в контролна среща, като и двата отбора не успяха да се класират за Световното първенство в Русия догодина.

Домакините от Шотландия бяха водени от временния треньор Малки Макай, който заложи на млад и експирементален състав на стадион Питодри. Макай, за когото е ясно, че не е сред кандидатите за поста на Гордън Стракън за постоянно, даде шанс на три момчета да направят дебют с националната фланелка. Това са халфовете Райън Кристи и Калъм Макгрегър, както и десният бранител на Глазгоу Рейнджърс Райън Джак.

Изпълнителният директор на Футболната асоциация на Шотландия Стюърт Ригън заяви преди мача, че след като бъде намерен постоянен селекционер, Макай ще се върне на поста си тийм-мениджър на националните отбори.

20-годишният Киърън Тиърни от Селтик пък носеше капитанската лента в своя мач номер 9 с фланелката на страната, а като цяло младоците се понравиха на публиката със сърцатата си игра.

Холандците, които владееха повече топката, спечелиха мача с гола си пет минути преди края на първото полувреме след контраатака. Райън Бабел проби и пусна удобна топка на крилото на френския Лион- Мемфис Депай, който на задна греда не сбърка.

Шотландците имаха две възможности да изравнят в по-късните етапи от мача. Най-напред резервата Джейсън Къмингс от обещаваща позиция беше твърде слаб, а удар с глава на Мат Филипс не намери целта, въпреки че около него нямаше никакви съперници.