Рилски взе БГ дербито в Балканската лига

Водачът в Балканската лига по баскетбол Академик Бултекс 99 допусна домакинско поражени с 82:85 (21:25, 23:21, 20:18, 18:21) от Рилски спортист в българското дерби от четвъртия кръг на надпреварата.

Това бе първа загуба за пловдивчани, а с успеха гостите от Самоков остават единственият непобеден отбор в турнира след 3 успеха от 3 мача. Срещата в спортен комплекс "СИЛА" бе много равностойна, като двата отбора постоянно разменяха водачеството си. В последните 10 минути обаче тимът на Людмил Хаджисотиров бе по-концентриран, започна по-добре и успя да измъкне крайния успех.

Най-резултатни за победителите от Самоков бяха ветеранът Йордан Бозов и Шелдън Джетър, които отбелязаха по 15 точки. Травис Тейлър добави 14 за домакините, а с 12 остана Дерек Райт. За домакините от Академик Бултекс Айзея Умипиг бе над всички с 27 точки, Шакир Смит прибави 15, а с 12 остана Манюел Джонсън.