Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 1:0

Дея и Дунав без грешка на Изток във Висшата лига

Отборите на Дея Волей (Бургас) и Дунав (Русе) продължават без грешка в предварителна група В (Изток) от втората ни група по волейбол при мъжете – Висшата лига.

В четвъртия кръг от шампионата, волейболистите от Бургас надиграха лесно Попово 09 с 3:0 (25:13, 25:17, 25:19) и записаха четвърта поредна победа, като временно са първенец с 12 точки.

Без загуба е и другият основен претендент за челото – Дунав (Русе), който надигра като домакин Виктория Волей с 3:0 (25:12, 25:18, 25:20). Волейболистите от Русе обаче са с мач по-малко, като имат три успеха и 9 точки. Отборът на Виктория е на трето място, с две победи, две загуби и 7 точки.

Още в следващия кръг дилемата за лидерството в групата на Изток ще се разплете, като двата тима излизат един срещу друг в директен спор за челото на потока.

Успех в този кръг записа и съставът на Черноморец (Бяла) който се наложи над Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (28:26, 25:23, 25:23). С това тимът от Бяла заема четвърта позиция в подреждането, Раковски е шести, без успех засега.

Програма, резултати и временно класиране в група В (Изток) вижте тук.