Брага изпусна Спортинг в Лисабон

Съперникът на шампиона Лудогорец в Лига Европа Брага не показа признаци на умора след тежкия двубой в Разград, завършил 1:1.

Тази вечер тимът от иберийския полуостров записа равенство 2:2 като гост на Спортинг в Лисабон от 11-ия кръг, като “лъвовете” стигнаха до точката в добавеното време, когато Бруно Фернандеш се разписа от дузпа. Иначе резултатът беше открит от Бас Дост в 66-ата.

С два гола в 85-ата и 89-ата минута на Диего Соуса и Данило Брага стигна до пълен обрат, но не успя да задържи преднината си. Така Спортинг остана втори с 27 точки. Лидер е Порто с 31, а Брага е на четвърто място с 22.

Междувременно стана ясно, че отборът на Брага е глобен с 15 000 евро за забавяне на началото на мача с Лудогорец. Заради расистки подмятания към играчите на Димитър Димитров - Херо един от секторите ще бъде затворен за предстоящия двубой с Хофенхайм на 23 ноември и покрит с транспарант с надпис “Равна игра”.