Реал Мадрид срази Лас Палмас, Асенсио напомни за себе си със страхотен гол (видео + галерия)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид срази с 3:0 на своя стадион "Сантиаго Бернабеу" Лас Палмас в мач от 11-ия кръг на испанското първенство. Тази победа дойде след две поражения в предишните два мача на "белите" - от Жирона в Примера дивисион и от Тотнъм в Шампионската лига. Реал Мадрид е трети в класирането на Ла Лига с 23 точки и съкрати изоставането си от лидера Барселона на 8 точки. С 23 точки е и Атлетико Мадрид, а на втора позиция е Валенсия с 27 точки. Лас Палмас пък остава на предпоследното 19-о място с 6 точки.

Каземиро (41), Марко Асенсио (56) и Иско (74) реализираха по едно попадение за "лос меренгес" тази вечер. Голът на Асенсио бе истински шедьовър - футболистът с №20 опъна мрежата зад Раул Лисоаин с с не само много силен, но и изключително точен изстрел от далечно разстояние.

Още в 4-ата минута пред Карим Бензема се откри отлична възможност да изпрати топката във вратата на Раул Лисоаин, но френският нападател не успя да го стори. “Деветката” на “лос бланкос” получи извеждащ пас и излезе очи в очи с противниковия страж, но не съумя да го преодолее.
В 11-ата минута пък гостите бяха близо до гол във вратата на Кико Касийя. Витоло се измъкна от отбраната в бяло, навлезе в наказателното поле и стреля отблизо, но Касийя спаси.
В 17-ата минута Кристиано Роналдо овладя топката в наказателното поле на гостите, обърна се и стреля, но не уцели вратата.
13 Реал Мадрид - Лас Палмас 3:0
В средата на първата част топката срещна ръката на играч на Лас Палмас след центриране на Иско, но реферът Санчес Мартинес не отсъди дузпа в полза на “лос меренгес”.
В 27-ата минута Тони Кроос отправи изстрел към вратата на Лас Палмас, но топката се отби от гърба на Кристиано, а секунди по-късно шут на CR7 мина на сантиметри встрани от целта. Няколко минути след това Кристиано отправи удар с глава след центриране отляво, но право в ръцете на Раул Лисоаин.
Стигна се до 41-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар играч на Лас Палмас отклони леко топката с глава, но това се оказа добре дошло за Каземиро. Бразилският халф също с глава от съвсем близко разстояние насочи топката във вратата на Раул Лисоаин 1:0.
Десет минути след почивката Витоло падна в наказателното поле на мадридчани и имаше претенции, че Каземиро е действал непозволено срещу него, а телевезионните повторения показаха, че наистина е бил задържан с ръка от бразилския халф, но реферът прецени, че няма основание да посочва бялата точка.
В 56-ата минута Марко Асенсио направи резултата 2:0 с поредния си страхотен гол с бялатата фланелка. Младият нападател намери топката по перфектен начин и я изпрати в горния десен ъгъл на безпомощния Раул. Стражът тъкмо бе боксирал топката след центриране от фаул, но тя попадна право в намиращия се извън наказателното поле Асенсио, който без никакво колебание с фантастичен изстрел порази целта.
В 61-ата минута Лисоаин парира тежък удар на Тони Кроос. Стражът обаче нямаше какво да напарви в 74-ата минута, когато Кристиано с чудесна асистенция отдясно намери връхлитащия Иско в наказателното поле на гостите и халфът без забавяне отклони топката в мрежата.
Малко след това Кристиано получи хубав пас от резервата Маркос Йоренте, но от близко разстояние не уцели противниковата врата. В 80-ата минута пък футболист на гостите ритна Начо Фернандес в наказателното поле на Лас Палмас, но отново не последва сигнал за дузпа от страна на арбитъра Санчес Мартинес.
Резултатът можеше да стане и 4:0 в 83-ата минута, когато Серхио Рамос стреля, топката рикошира в Алберто Акуилани и се удари в гредата, като и стражът Лисоаин закачи кълбото. Победата на Реал Мадрид в крайна сметка остана класическа и тимът на Зинедин Зидан може да се чувства по-спокоен преди подновяването на шампионата след паузата заради баражите за класиране на Мондиал 2018.