Петте гола на Кьолн се оказаха заблуда

Петте гола в мрежата на БАТЕ (Борисов) в Лига Европа през седмицата не дадоха нужния тласък на Кьолн в Бундеслигата и отборът записа ново разочарование. “Козлите” бяха разбити с 3:0 от Хофенхайм на свой терен и продължават да нямат победа в изминалите 11 кръга, заради което логично са последни в таблицата.

Надеждите на домакините бяха попарени след само 10 минути игра, когато Денис Гайгер откри резултата. Десетина минути след началото и на втората част Сандро Вагнер удвои от дузпа, а в 80-ата пак той покачи на 3:0.

Футболистите на Кьолн стигнаха до няколко добри ситуации за отбелязване, но разликата в класите се видя и поражението им можеше да бъде още по-тежко.
Сега е интересно дали ръководството на домакините отново ще гласува доверие треньора Петер Щьогер. Наскоро с работата си се раздели главният мениджър Йорг Шматке, но не и наставникът.
Хофе пък е само на 3 точки от второто място и явно и този сезон ще се намеси в битката за призовите позиции.