"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Нищо ново под слънцето: Супер Марио с победен гол и червен картон

Отборът на Ница спря серията си от цели шест мача без победа, след като надигра с 1:0 Дижон в мач от 12-ия кръг на Лига 1. За пореден път в основно действащо лице се превърна Марио Балотели. Нападателят отбеляза победното попадение, но в края на мача бе изгонен с директен червен картон.

“Орлетата” стигнаха до успеха с попадение малко преди края на първата част. Тогава Жордан Мари фаулира в наказателното поле Аласан Плеа и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Балотели и хладнокръвно реализира. През втората част гостите тръгнаха по-смело в атака, но не успяха да стигнат до изравняване. В 88-ата минута Балотели влезе в борба за топката и опита с шпагат да отнеме кълбото на Седрик Ямбере, но закъсня и го фаулира. Съдията прецени, че нарушението е достатъчно грубо, за да му покаже директен червен картон, но останаха сериозни съмнение, че изгонването е справедливо. На излизане от терена Марио изкара яда си на плексигласовата ограда и я удари силно. Това бе четвърти червен картон за италианеца, откакто премина в Ница преди година и половина. Така или иначе домакините успяха да запазят победата и записаха важни три точки.
В класирането Ница заема 15-а позиция с актив от 13 точки. Дижон е с една по-малко и е на 16-о място.