Челси отново огорчи Моуриньо на "Стамфорд Бридж" и се доближи на точка зад Юнайтед (видео)

Шампионът Челси победи Манчестър Юнайтед с 1:0 на "Стамфорд Бридж", благодарение на което се доближи на точка зад днешния си съперник. Единственото попадение реализира Алваро Мората (55'), като това бе първи негов гол от септември. Лондончани заслужиха този успех с по-активна игра през по-голямата част от този двубой, макар че в края "червените дяволи" имаха две чудесни възможности да се доберат до равенството. Така Юнайтед изостана на осем точки зад лидера Манчестър Сити.

Н'Голо Канте се завърна сред титулярите на Антонио Конте, след като пропусна последните шест срещи заради контузия. Давид Луис бе оставен извън групата за днешния двубой, като вместо него в центъра на отбраната започна Андреас Кристенсен. Давиде Дзапакоста също беше титуляр.
Маруан Фелаини се възстанови от своята контузия, но бе оставен на скамейката на Манчестър Юнайтед за началото. Иначе Жозе Моуриньо заложи на същите 11, които започнаха при победата над Тотнъм преди седмица.
В седмата минута Фил Джоунс си вкара страхотен автогол, след като засече с крак центриране на Алонсо. Главният рефер Антъни Тейлър обаче реши да отмени този автогол заради нарушение на Алваро Мората. Ръцете на испанеца бяха на гърба на бранителя, но въпреки това решението изглеждаше доста спорно.
Няколко минути след това Рашфорд имаше възможност да откриe, но стреля с глава над вратата. В 12-ата минута Бакайоко получи шанс да шутира от 12 метра, но ударът му бе доста неточен. Секунди след това французинът стреля отново, но топката рикошира в крака на бранител на Юнайтед.
В 16-ата минута Куртоа спаси опасен изстрел на Лукаку. Двубоят, противно на предварителните очаквания, продължи да бъде много отворен и двуостър. Две минути след това Азар нанесе хубав удар от границата на наказателното поле. Де Хеа се намеси великолепно и изби, след което Дзапакоста се опита да направи добавка с глава, но топката се озова от външната страна на мрежата.
62 Челси - Манчестър Юнайтед 1:0
В 34-ата минута Мората падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа. Такава правилно не бе отсъдена, но действието на Смолинг с ръце бе подобно на това, заради което по-рано бе отсъдено нарушение на Мората в ситуацията с Джоунс.
Пет минути преди почивката Кристенсен пропусна добра възможност, след като засече центриране на Фабрегас от корнер. Топката обаче рикошира в рамото на бранителя и премина над вратата.
В 53-ата минута Азар получи неочаквана за самия него възможност. Белгиецът бе изпуснат в наказателното поле и засече от въздуха центриране отляво, но стреля слабо и право в ръцете на Де Хеа. Само две минути след това по-добрата игра на Челси обаче даде резултат. Мората се пласира много добре и засече с глава перфектно дълбоко центриране на Аспиликуета - 1:0.
Моуриньо реагира на този развой с включването на Марсиал и Фелаини, които замениха Мхитарян и Джоунс.

1/4 час преди края Бакайоко отне от Фелаини и напредна към наказателното поле, но отново ударът му бе неточен. Малко след това Де Хеа спаси изстрел на Азар.

В 82-рата минута Антъни Тейлър пожали Андер Ерера, който влезе в гръб на Азар, след като вече имаше жълт картон.

Четири минути преди края шут на Рашфорд премина на сантиметри от страничната греда на вратата на Куртоа.

В последната минута пък стражът на Челси спаси своя отбор, след като изби удар от десетина метра на Фелаини, след който се получи и рикошет. Секунди след това халфът на Юнайтед претендираше и за нарушение срещу него в наказателното поле след единоборство за една висока топка с Кейхил.

В добавеното време Мората пропусна добра ситуация, а в 94-ата минута Рашфорд изпълни опасно пряк свободен удар, топката рикошира в стената и профуча над вратата.

Челси е на четвърто място с актив от 22 точки - една по-малко от Манчестър Юнайтед, който е втори, и Тотнъм. Манчестър Сити се откъсва на върха с 31 пункта.