Тотнъм се измъкна срещу последния благодарение на Сон и третия си вратар

Тотнъм победи трудно отбора на Кристъл Палас, който заема последно място във временното класиране на Премиър лийг. "Шпорите" не изиграха силен двубой на "Уембли", но въпреки това стигнаха до успех с 1:0, като попадението бе отбелязано от Сон Хюн-Мин (64'). Третият вратар на Тотнъм Пауло Газанига имаше голям принос за тези три точки, след като на няколко пъти спаси отбора си.

Маурисио Почетино бе направил пет промени в сравнение с двубоя с Реал Мадрид пред седмицата. Газанига започна на вратата, като това бе първи негов мач като титуляр в Прмеиър лийг от 687 дни насам. Серж Орие, Дани Роуз, Сон Хюн-Мин и Муса Сисоко също стартираха като титуляри.
Юго Лорис, Тоби Алдервейрелд и Деле Али пропуснаха двубоя заради контузии.
Мамаду Сако се възстанови от своята контузия и започна в центъра на отбраната на Палас. Тимъти Фосу-Менса замени контузения Патрик ван Аанхолт.
Тотнъм очаквано владееше повече топката и опитваше да атакува по-настойчиво, но домакините не успяха да стигнат до особено чисти положения преди почивката. Най-доброто такова се откри пред Дани Роуз в 31-вата минута, когато английският национал бе оставен сам на далечната греда, но от десетина метра не намери целта.
Кристъл Палас създаде на два пъти напрежение пред вратата на Газанига. Още в третата минута Заха проби добре отляво и центрира в наказателното поле, където Сако се опита да засече с глава, но бранителят не стигна до топката и се сблъска със стража на "шпорите", който не игра много умело в тази ситуация, но се размина. В 36-ата минута обаче Газанига се представи блестящо, спасявайки точен удар с глава на Дан, който насочи топката в ъгъла. Аржентинецът обаче изби, предотвратявайки най-опасната ситуация преди почивката.
В 48-ата минута Газанига отново се представи добре, след като спаси опасен удар на Таунзенд. Десет минути по-късно аржентинецът излезе лошо, за да пресрещне нахлуващия Заха. Крилото на Палас го заобиколи, но след това не успя да намери опразнената врата. В 60-ата минута Газанига спаси удар с глава отблизо на Миливоевич, като това бе третото му решаващо спасяване днес.
В 64-ата минута Тотнъм излезе напред в резултата. В една атака на домакините последователно бяха блокирани удари на Кейн, Роуз и Сисоко. В крайна сметка топката стигна до Сон, който стреля технично от около 20 метра, пращайки топката в ъгъла - 1:0.
Девет минути преди края Сон пропусна страхотна възможност да удвои, след като от чиста позиция стреля встрани.
Тотнъм се изравни по точки с Манчестър Юнайтед, който по-късно днес гостува на Челси. Двата отбора в момента имат по 23 точки. Кристъл Палас остава на дъното с едва четири пункта.