Balkan Grand Prix 6

Гол в края лиши Любо Пенев от точка срещу доказано име в Испания

Гол минута преди края лиши водения от Любослав Пенев тим на Валенсия “Б” от точка при гостуването на лидера Майорка в среща от 13-ия кръг на първенството на Сегунда Б, група 3, което е третото ниво на испанския футбол. Момчетата на българския треньор удържаха 1:1 до въпросната 89-ата минута, когато обаче допуснаха Алехандро Лопес да им вкара.

Иначе Абдон Пратц (19’) беше открил за бившия участник в Примера дивисион, но Алберто Хил (52’) беше изравнил. След победното попадение за Майорка съставът на Любо Пенев остана с 10 души заради червен картон на Алехандро Сентейес.

Дубълът на Валенсия заема осма позиция, като е само на 4 точки от четвъртото място, което праща на баражите за промоция. Майорка е убедителен лидер без нито една загуба от началото на кампанията.

В следващия кръг Валенсия “Б” ще е домакин на Еркулес.

МАЙОРКА - ВАЛЕНСИЯ “Б” 2:1

1:0 Пратц (19)