Рома превзе "Артемио Франки" след дъжд от голове (видео + галерия)

Отборът на Рома се наложи с 4:2 над Фиорентина като гост в мач от 12-ия кръг на Серия "А". Двата тима си размениха по два гола през първото полувреме под дъжда във Флоренция, а през втората част "джалоросите" от Рим успяха да прекършат съперника си на "Артемио Франки". Жерсон (5, 30), Костас Манолас (50) и резервата Диего Пероти (87) бяха точни за столичани, а автори на попаденията за "виолетовите" бяха Жордан верету (9) и Джовани Симеоне (39). "Вълците" от Рим са пети в класирането с 27 точки и мач по-малко, а "виолетовите" заемат осма позиция с 16.

Фиорентина - Рома 2:4@@@

Жерсон още в 5-ата минута даде аванс на "вълците" в резултата с удар отблизо, реализирайки първото си попадение за клуба. Той получи хубав пас от намиращия се в отлична форма в последно време Стефан Ел Шаарауи и с удар по земя преодоля Марко Спортиело. Само 4 минути по-късно обаче Жордан Верету изравни, след като бе изпуснат от защитниците на Рома в наказателното поле след подаване отдясно на Жил Диас, стреля от движение и опъна мрежата зад Алисон Бекер.

В 20-ата минута Спортиело направи блестящо спасяване след шут от близко разстояние на Един Джеко. Малко след това Спортиело спаси и удар на Лоренцо Пелегрини, който стреля от много добра позиция.

В 30-ата минута Рома отново излезе напред в резултата и пак благодарение на 20-годишния Жерсон. Бразилският атакуващ халф с №30 на гърба на фланелката навлезе в наказателното поле на домакините след бърза контраатака и пас на Максим Гоналон, след което с удар с левия крак изпрати топката във вратата на “виолетовите”, а Спортиело този път изобщо не реагира.

В 33-ата минута домакините бяха близо до 2:2. Костас Манолас изби лошо една топка, която попадна право във Федерико Киеза, но след неговия мощен изстрел топката мина на сантиметри встрани от целта.

В 39-ата минута обаче резултатът действително стана 2:2. Синът на Диего Симеоне - Джовани Симеоне, заби с глава топката във вратата на Алисон след центриране на Кристиано Бираги.

Две минути преди края на първата част “виолетовите” имаха и отличен шанс да излязат напред в резултата за първи път от началото на двубоя, но първо Алисон изби топката в гредата след шут на Киеза, а веднага след това бразилският страж на “джалоросите” не позволи и на Верету да направи добавка.

Пет минути след паузата Костас Манолас с доста сериозна доза късмет даде за трети път преднина на Рома в резултата. След центриране от корнер гръцкият защитник игра с рамо и топката попадна във вратата на Спортиело - 2:3.
30 Фиорентина - Рома 2:4
В 56-ата минута Киеза бе изпуснат от Алесандро Флоренци след центриране отдясно, но уцели лошо топката от въздуха. В 61-ата минута пък изстрел на Жил Диас мина опасно близо до вратата на Алисон.
Като цяло Алисон имаше доста по-малко работа през второто полувреме, макар че в заключителните минути в една ситуация трябваше да се намесва решително и го стори. Резервата Грегоар Дефрел пък направи два сериозни пропуска за “вълците” в заключителните минути, но те не се оказаха фатални за гостите.
Три минути преди края Раджа Наинголан се пребори за една топка в половината на домакините и с прекрасен пас изведе включилия се от пейката на мястото на Ел Шаарауи Диего Пероти. Аржентинецът с безпощаден шут отблизо изпрати топката в мрежата за 2:4 и на практика сложи точка на спора.
В последните секунди резервата Кума ел Бабакар можеше да реализира трето попадение за Фиорентина, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата на Рома и това бе последният интересен момент в двубоя.
“Вълците” за първи път от началото на сезона получиха гол във вратата си при гостуване в Серия “А”. Това обаче не им попречи да запишат пета победа като гост в настоящия шампионат и общо 12-а поредна в италианското първенство, което е рекорд за клуба от Вечния град и не е постигано от никой друг в Серия "А".