Иван Лилов най-резултатен при победа на Дебрецен

Отборът на Дебрецен победи като гост Капошвар със 75:69 точки в среща от седмия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Унгария. За победителите силен мач изигра българинът Иван Лилов. Той беше най-резултатен с 20 точки и добави 7 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 36 минути като титуляр. Дебрецен заема шесто място в класирането с 4 победи и 3 загуби.

Шоле, с Илиан Евтимов в състава си, загуби домакинството си на Лимож с 86:89 точки в мач от осмия кръг на френското първенство. Крилото записа 3 точки, 1 борба и 1 асистенция за 7 минути игра. Шоле е с баланс от 2-5, което му отрежда 16-то място във временното класиране.

Отборът на Сарагоса, където играе българката Жаклин Златанова, се изкачи на трето място в женското първенство на Испания с актив от 5 победи и 2 загуби. Сарагоса победи като гост Кадис със 76:59 точки в мач от седмия кръг на шампионата. 196-сантиметровата баскетболистка записа "дабъл-дабъл" - 18 точки и 11 борби за 36 минути.

Марбург спечели със 73:57 точки като гост срещу Вайхен в двубой от осмия кръг на женското баскетболно първенство на Германия. За победителките Диана Войнова игра 26 минути и завърши с 5 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка. Марбург заема четвърто място в подреждането с 5 победи и 3 загуби.