Пореден шок за "моряците" на "Тича"! Черно море забрави какво значи победа у дома (видео)

Пореден шок за "моряците" на "Тича"! Черно море забрави какво значи победа у дома  (видео)

Отборът на Черно море записа загуба от Верея с 1:2 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Тимът от Варна не познава вкуса на домакинския успех от месец юли, когато за последно взе три точки на собствен терен. Първото попадение в срещата бе дело на Георги Илиев в 21-ата минута. Верея обаче успя да стигне до пълен обрат. В 71-ата минута Бенгюзов изравни. Пет минути по-късно гостите шокираха "моряците" с втори гол, отбелязан от Домовчийски.

Черно море има за какво да съжалява, тъй като направи куп пропуски.

В седмата минута Сукуна се освободи от опеката на противников играч в наказателното поле и отправи опасен изстрел по диагонала. Стражът на гостите Георги Аргилашки реагира светкавично и спаси.

Илиев изведе своя тим напред в 21-ата минута. Опитният халф се възползва от добро подаване, направи залъгващо движение, и от границата на големия пеналт шутира с левия крак. Топката влетя в левия ъгъл и Аргилашки се оказа безпомощен.

В 27-ата минута домакините бяха на крачка от втори гол, но Илия Миланов не успя да се разпише отблизо.

В 34-ата минута "моряците" се отличиха с нов пропуск. Сукуна изведе Мариян Огнянов сам срещу вратаря. Вместо да потърси завършващ удар, халфът се пробва да намери Георги Илиев и сбърка.

Тимът на Илиан Илиев отговори чак в края на полувремето. Исмаил Иса стигна до аутлинията и върна назад на няколко метра от голлинията, но малко не достигна на състезател на Верея да засече във вратата.

Втората част започна със сериозна опасност пред вратата на Черно море. Валери Домовчийски обаче пропусна идеална възможност да изравни, след като от чиста позиция не намери целта.

Последваха няколко минути затишие преди да се стигне до 67-ата минута, когато Антон Огнянов пропусна сам срещу вратаря. Тук трябва да отличим и рефлекса на Аргилашки, който с реакцията си предотврати чист гол.

В 71-ата минута отборът от Стара Загора изравни. Йорданов проби отляво и намери Бенгюзов, който с плътен шут с вътрешната част на ходилото, не остави шанс на стража Михайлов.

Пет минути по-късно Верея шокира "моряците" с втори гол. Негов автор бе Валери Домовчийски, който вкара красив гол с глава, след центриране от корнер.

В самия край на двубоя варненци бяха на косъм от изравняване, но Аргилашки отказа да се предаде и за пореден път спаси своя отбор.

ЧЕРНО МОРЕ - ВЕРЕЯ 1:2