Монтана остава непобеден след драма срещу Добруджа (снимки)

Волейболният отбор на Монтана остана непобеден в Суперлигата на България, след като записа 6-а поредна победа. В изключително драматичен сблъсък волейболистите на Монтана надделяха като гости на Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (23:25, 25:21, 25:22, 22:25, 15:10) в среща от 6-ия кръг, играна тази вечер в зала "Добротица".

Така монтанчани останаха еднолично начело във временното класиране с 6 победи от 6 мача и 16 точки. Добруджа пък е 6-и с 3 победи, 3 загуби и 9 точки, с колкото е и 7-ия Черно море. В следващия 7-и кръг Монтана е домакин на Хебър (Пазарджик), а добричлии гостуват на Тетевен Волей.

Домакините от Добруджа взеха първия гейм след 25:23, но играчите на Монтана стигнаха до пълен обрат и 2:1 в своя полза след 25:21 и 25:22. Добруджанци започнаха ударно в четвъртия гейм и поведоха с 8:1, а след това и с 13:4. Треньорът на Монтана Даниел Пеев бе изгонен за оспорване на съдийско решение. Силна серия от сервис на младежкия национал на Русия Кирил Клец намали разликата до 4 точки – 13:9. В края на гейма Монтана успя да се доближи само на точка при 19:18, но нямаше сили за повече. Ас на Денис Чавдаров сложи точка на спора и прати мача в тайбрек след 25:22. Трябва да отбележим, че треньорът на Добруджа Петър Пенев също не бе на скамейката заради наказание и изгледа двубоя от трибуните. Решителния пети гейм започна равностойно, но след 4:4 Монтана взе преднина от 4 точки – 8:4. Въпреки, че домакините намалиха изоставането си до 8:9, гостите не позволиха ново равенство в гейма и спечелиха с 15:10 и 3:2.