Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:2

Балкан надстреля Спартак в Плевен

Балкан (Ботевград) записа четвърта поредна победа от началото на сезона в НБЛ след перфектно първо полувреме в Плевен. В зала “Балканстрой” гостите надвиха плевенския Спартак с резултатен баскетбол, който доведе до краен резултат от 102:81.

Това бе пета поредна загуба за отбора на домакините, които нямат успех от началото на новата кампания, докато “зелено-белите” пък все още не знаят що е поражение.

Ботевградчани бяха на върха на възможностите си преди почивката и реализираха поне по 30 точки във всяка една от първите две части. Това доведе до 66:32 след едно полувреме баскетбол, а очаквано плевенчани не успяха да се съвземат и второто полувреме бе просто формалност, за да успеят гостите да затворят нещата в своя полза с 21 точки повече - 102:81.

Балкан завърши срещата с 50% успеваемост от тройката - 15/30, докато домакините успяха само 9 пъти при общо 34 опита, като в същото време бяха неубедителни и в стрелбата като цяло (28/74).

Игор Кесар се възползва перфектно от липсата на адекватна конкуренция в подкошието на Спартак и вкара 35 точки, които почти подели по зони на игрището - 8/8 за 2 точки и 6/10 от тройката, както и 1/2 от наказателната линия. Брандън Фортънбъри добави 14 точки.

Николай Маринов вкара 24 на родния си отбор, докато друг кадър на Балкан, играещ за Спартак, също бе на ниво - Ивко Ивков завърши с 14 точки.