Лукойл Академик измъкна победата в Пловдив

Българският шампион Лукойл Академик записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при визитата си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 81:66 (15:26; 21:18; 25:12; 20:10).

Джъстин Нокс беше над всички в селекцията на гостите от Правец и приключи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 12 борби, Долтън Пепър добави 18 точки, а Христо Николов и Асен Великов приключиха с по 11 точки.

Айзея Юмипиг беше най-резултатен за домакините – 21 точки, а Марртин Дурчев и Шакир Смит добавиха по 15 точки.

„Студентите“ от Пловдив започнаха много по-добре двубоя, като използваха всяка неточност в редиците на съперника и това им позволи да поведат с двуцифрена разлика след първите десет минути – 26:15.

През втория период гостите от Правец подобриха значително представянето си и на два пъти успяваха да се доближат опасно близо до съперника, но в тези моменти Юмипиг и Смит демонстрираха точен мерник от тройката и на почивката Академик Бултекс 99 все още имаше добра преднина – 44:36.

Шампионите от Лукойл стигнаха до пълен обрат в третия период, когато момчетата на Шарон Друкер показаха истинското си лице и поведоха с 61:54 след 30 минути. В заключителние десет минути  „студентите“ не изпуснаха инициативата и продължиха да увеличават аванса си, който достигна до 15 точки, за крайното 81:66.

Академик Бултекс 99 – Лукойл Академик 66:81 (26:15; 18:21; 12:25; 10:20)

Академик Бултекс 99: Дурчев 15, Смит 15, Юмипиг 21, Нгурайн 10, Джонсън (Ваклинов, Михайлов, Бачев 5, Секулов)

Лукойл Академик: Николов 11, Аврамов 5, Пепър 18, Рафа, Клентън 10 (Великов 11, Стоянов 3, Иванов, Димитров 8, Нокс 15)