Тимо Вернер върна шума в Лайпциг (видео)

С два гола в заключителните 20 минути РБ (Лайпциг) успя много трудно да обърне Хановер 96 за крайното 2:1 в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата. С този домакински успех участникът в Шампионската лига поне за кратко измести Борусия (Дортмунд) от второто място в класирането.

Над всички беше Тимо Вернер, който асистира за първия и сам реализира втория гол за своя отбор. Отделно той веднъж удари и гредата.

За пореден път този сезон гостите се представиха много стабилно и заслужено водеха след попадение на Жонатас в 56-ата минута. След това обаче “червените бикове” показаха защо са сред водещите клубове в първенството. В 70-ата минута наивна грешка на Салиф Сане позволи на Вернер да подаде на празна врата на Юсуф Поулсен за 1:1, а пет минути преди края влезлият като резерва Емил Форшберг намери германския национал за 2:1.

В миналия кръг новаците бяха надиграли Борусия (Дортмунд), но днес не издържаха на натиска на Разенбалшпорт.