Миньор изпусна Загорец в Раднево

Отборът на Миньор (Раднево) изпусна Загорец в домакинството си от 14-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Двата тима завършиха 1:1, а миньорци може да съжаляват за пропуснатите възможности пред вратата на състава от Нова Загора.

Момчетата на Иробалиев и Калчев тотално доминираха през първото полувреме, като откриха резултата още в 5-ата минута. Точен беше Григор Георгиев, а след гола му, Миньор изпусна три шанса пред вратата на Евгени Караманов, за да удвои.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Дончев изравни за гостите. Той отправи наглед лек удар, а след грешка на вратаря Петков резултатът стана 1:1. През втората част преобладаваше битката на терена, като Миньор имаше едно положение. Двубоят все пак завърши 1:1, като домакините спряха победната серия на Загорец.

Отборът на Нова Загора вече изостава на три точки от лидера Арда (Кърджали). Загорец има 35 точки, а равенството е второ за отбора. Миньор остана на пето място с 26 точки.