Лестър бе близо, но специалитетът на Крауч отново бе в менюто (видео)

Стоук Сити и Лестър изиграха хубав двубой на старта на 11-ия кръг в Премиър лийг, в който си вкараха четири гола, но не успяха да се победят, завършвайки при резултат 2:2 сблъсъка си на "Bet365 Стейдиъм". Висенте Ибора (33') даде аванс на гостите, но само шест минути след това Джердан Шакири (39') изравни. След почивката Риад Марез (60') отново изведе Лестър напред, но вездесъщият Питър Крауч (73') оформи крайния резултат .

"Грънчарите" започнаха със същия състав, който победи Уотфорд преди седмица. Бен Чилуел не можеше да играе за Лестър заради контузия. Шинджи Оказаки започна като титуляр.

Гостите стартираха по-добре. В 11-ата минута Шоукрос в последния момент попречи на Варди да засече отблизо центриране на Грей. Десетина минути след това сантиметри на достигнаха на Оказаки да стигне на далечната греда до ново центриране на Грей. В 24-ата минута двубоят бе прекъснат за няколко минути, тъй като главният рефер Робърт Мадли получи контузия и трябваше да бъде заменен от четвъртия съдия Джон Мос. Четири минути след това "грънчарите" организираха най-опасната си атака до момента. Соби изведе Чубо-Мотинг очи в очи с Шмайхел, но стражът на Лестър спаси.

В 33-ата минута логичното се случи. Марез центрира добре от корнер, Магуайър засече с глава, сваляйки топката на земята. Ибора се ориентира бързо и простреля Бътланд отблизо - 0:1.

Само шест минути след това Шакири изравни, след като получи извеждащо подаване от Чупо-Мотинг, напреда по десния фланг и стреля технично в далечния ъгъл. Топката чукна гредата и влезе във вратата за 1:1.
В края на полувремето Шакири отправи нов опасен изстрел, но Шмайхел изби до близката си греда.
В 49-ата минута Бътланд спаси много опасен удар от далечна дистанция на Марез. Няколко минути след това алжирецът отново стреля опасно, но този път топката премина встрани.
В 59-ата минута Шмайхел демонстрира блестящ рефлекс и изби точен удар с глава на Шоукрос. В ответната атака Лестър отново излезе напред в резултата. Марез получи отдясно, задържа много умело и стреля в далечния ъгъл - 1:2.
В 73-тата минута Питър Крауч, който се появи като резерва, изпълни коронния си номер - засече с глава центриране от корнер и изравни резултата. Пет минути след това Варди пропусна отново да изведе Лестър напред, след като хубав негов удар премина встрани от вратата.
Две минути преди края гол на Иеанашо правилно бе отменен заради засада. В добавеното време Крауч бе близо до това дори да донесе победата на "грънчарите", след като отново засече с глава центриране от корнер на Шакири, но Шмайхел спаси.
Лестър заема десето място във временното класиране с актив от 13 точки. Стоук е 14-и, с 12 пункта.