Гол в 95-ата минута донесе победа на Славчев и компания

Българският национал Симеон Славчев игра цял мач при драматичната победа на тима си Лехия (Гданск) с 1:0 срещу Арка (Гдиня) в двубой от 15-ия кръг на полската Екстракласа. Гостите от Гданск грабнаха трите точки буквално в последния възможен момент. В петата минута на добавеното време португалецът Флавио Пайшао реализира единственото попадение в срещата. Славчев и компания са 12-и в класирането със 17 точки, а Арка (Гдиня) заема 10-а позиция с 19.

Юношата на Левски Божидар Краев пък остана през целия мач на пейката на Мидтиланд при победата на тима у дома с 2:1 срещу Хелзингор. Срещата бе от 15-ия кръг на датската Суперлига, като с тази победа Мидтиланд излезе на първо място в класирането с 32 точки. Вторият в подреждането Брьондби е с 30 и може да си върне водачеството при победа срещу Копенхаген в неделя. Хелзингор се намира на предпоследната 13-а позиция с 12 точки.

В същото време, българският централен защитник Васил Божиков записа 90 минути за Слован (Братислава) при загубата на отбора като гост с 1:2 от Дунайска Стреда в мач от 15-ия кръг на словашкото първенство. Слован е 4-и в класирането с 26 точки, а Дунайска Стреда зеама втора позиция с 28. Убедителен лидер във Фортуна лига с 36 точки и мач по-малко е Спартак (Търнава).

Друг от българите зад граница - защитникът Мартин Кавдански, не бе в групата на тима си Клермон за мача от френската Лига 2 с Ниор. Двубоят завърши без победител - 1:1, като гостите от Клермон излязоха напред в резултата в 86-ата минута, но в третата минута на добавеното време домакините изравниха. Клермон е шести в класирането с 23 точки, на 7 зад лидера Реймс.