Пламен Илиев с нелеп червен картон, вижте за какво го получи (видео+снимка)

Българският национален вратар Пламен Илиев си изкара по изключително наивен и нелеп начин червен картон в мача на тима си Астра (Гюргю) с гостите от Университатя Крайова в мач от 17-ия кръг на румънското първенство. Двубоят завърши при резултат 2:2, а в 73-ата минута Илиев остави съотборниците си с 10 души на терена, след като ритна без топка противников футболист (ситуацията можете да видите на 10:30 мин. от началото на обширното видео под текста).

ВИЖТЕ КАК ПЛАМЕН ИЛИЕВ СИ ИЗКАРА ЧЕРВЕН КАРТОН ТУК!

Илиев бе отстранен игра при резултат 1:2, след като още в 5-ата минута той получи гол във вратата си от дузпа, реализирана от бразилеца Густаво. Още в 8-ата минута Астра, чийто треньор е бившият наставник на ЦСКА Едуард Йорданеску, изравни с хубав гол на Александру Йоница. Три минути след почивката Густаво бе изпуснат от защитата на домакините във вратарското поле и не остави шансове на българския страж за 1:2. В 79-ата минута - броени минути след изгонването на Илиев, играчите на Астра изравниха резултата, който остана непроменен до края.

В титулярния състав на Университатя Крайва тази вечер бе само един от тримата българи в тима. Апостол Попов започна от първата минута, но бе сменен в 77-ата от хърватина Нико Даткович (две минути след излизането от игра на Попов гостите получиха гол във вратата си). Радослав Димитров остана през целия мач на скамейката на резервите, а Христо Златински не бе в групата за мача.

В класирането Астра заема шесто място с 25 точки. Университатя Крайова е на трета позиция с 33 точки. Пред тима с тримата българи са само лидерът Стяуа с 35 точки и ЧФР Клуж с 34.

В същото време, в друг мач от Лига 1, който се изигра в петък вечерта, Волунтари с Венелин Филипов в състава си загуби с 0:1 гостуването си на Ботошани. Българският защитник игра 90 минути за тима си, който заема 10-о място в подреждането с 20 точки. Ботошани е четвърти с 31.

Водеща снимка: Марин Маринов, Sportal.bg