Сензация в Москва завърза интригата в група “F” (видео)

Досегашният водач в група “F” на Лига Европа Локомотив (Москва) претърпя първа загуба в турнира. “Железничарите”, които само преди няколко дни разгромиха Зенит и оглавиха класирането в руското първенство, допуснаха домакинско поражение от Шериф с 1:2. Молдовският тим направи пълен обрат и събра 6 точки - с една повече от Локо. В другата среща от групата ФК Копенхаген се наложи с 3:0 над чешкия Злин и излезе начело в подреждането с равен брой точки с Шериф, но с по-добра голова разлика.

Преди мача в Москва наставникът на Локомотив Юрий Сьомин уверено заяви, че отборът му си е направил точните изводи от равенството в Молдова, но това явно не беше така. Въпреки че поведоха с гол на намиращия се в перфектна форма Джеферсън Фарфан в средата на първото полувреме, руснаците изпуснаха контрола на мача. В 41-ата минута Зиги Бадибанга изравни отблизо, а в 58-ата Йосип Брезовец шокира феновете на домакините с втори гол за Шериф.
До края Локомотив не успя да се добере дори до равенство и постави под въпросителна класирането си за следващата фаза. Другата лоша новина за "червено-зелените" е контузията на вратаря Гилерме, който още преди почивката беше заменен от Никита Медведев.

На "Паркен" ФК Копенхаген не даде никакъв шанс на Злин и го победи с 3:0. Михаел Люфтнер откри с глава в 40-ата минута, а през втораат част два гола вкара словенският национал Бенямин Вербич.
ФК Копенхаген и Шериф водят в класирането с по 6 точки, Локомотив има 5, а Злин е с 2. В следващия кръг след две седмици датчаните ще гостуват в Русия, а Шериф ще приеме Злин.