Динамо (Киев) е на 1/16-финал, първа победа за Партизан (видео)

Отборът на Динамо (Киев) победи с 1:0 като гост Йънг Бойс и още след 4-ия кръг в груповата фаза на Лига Европа си осигури място на 1/16-финалите. Гол на Виталий Буялский в 70-ата минута донесе успеха на украинския гранд, който е лидер в група “В” с актив от 10 точки и няма как да бъде изместен от едно от първите две места.

Защитникът Касим Нуху пропусна най-доброто положение за Йънг Бойс преди почивката, когато негов изстрел с глава срещна гредата. Малко по-късно бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш отправи интересен удар с пета, но защитник на швейцарците изби от голлинията.
През втората част домакините повече търсеха победата. Те изпълниха общо 17 корнера, но въпреки това не съумяха да отбележат гол. Вместо това, в 70-ата минута Дерлис Гонсалес подаде на Буялский и нападателят донесе трите точки на Динамо.

В другия мач от групата Партизан взе очаквана победа срещу Скендербеу. Сръбският гранд спечели с 2:0 и изскочи на второ място във временното класиране. Футболистите на Мирослав Джукич си бяха взели поука от равенството в Албания и днес не допуснаха изненада.
Зоран Тошич даде преднина на “гробарите” в 39-ата минута с перфектно изпълнение от фаул. Вторият гол бе дело на Тавамба, след като преди това Ожегович пресече пас пред наказателното поле на гостите и намери своя съотборник на чиста позиция.

Партизан събра 5 точки след първата си победа в групата, а Скендербеу е на дъното с 2. Йънг Бойс е с 3 пункта и също има шансове да продължи напред.
В следващия кръг на 23 ноември швейцарците гостуват в Белград, а Скендербеу е домакин на Динамо.