Дел Потро на крачка от Лондон

Хуан Мартин Дел Потро продължи похода си към Финалите на ATP в Лондон. Той се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Париж, след като спечели със 7:5, 6:4 над холандеца Робин Хаасе.

Двамата изиграха равностоен първи сет, като взимаха подаванията си до 4:4. Последва размяна на пробиви и два много дълги, оспорвани гейма, които бяха спечелени от Дел Потро за крайното 7:5 в първата част. 29-годишният шампион от US Open 2009 бе по-убедителен във втория сет. Той проби за 3:2 и запази аванса си до края, като приключи мача след малко повече от 1 час и половина игра.

Аржентинецът е в невероятна серия през последните седмици, като днес записа 16-та победа от последните си 18 мача, а единствените му загуби са от Роджър Федерер. Делпо беше 47-и в класацията за Финалите на ATP преди US Open, а в момента е десети. Пред него са Стан Вавринка, който няма да играе в Лондон, Давид Гофен и Пабло Кареньо-Буста, който заема последното място, даващо право на участие, а разликата между двамата е 20 точки. Утре Дел Потро ще се изправи срещу Григор Димитров или Джон Иснър и по всяка вероятност победа в този мач ще го класира за финалния Мастърс.