Шахтьор (Д) се разправи с Фейенорд и е само на точка от излизане от групата (видео)

Отборът на Шахтьор (Донецк) направи голяма крачка към класиране на 1/8-финал в Шампионската лига. Тази вечер украинският гранд спечели с 3:1 домакинството си на Фейенорд и записа третата си победа в група “F”. Така възпитаниците на Пауло Фонсека ще се нуждаят от само една точка в оставащите си два мача, за да са сигурен участник в следващата фаза на турнира.

Мачът не започна по най-добрия начин за домакините. В 12-ата минута Берхуйс центрира за Николай Йоргенсен в наказателното поле и той с глава отбеляза за 0:1.

Радостта на гостите обаче бе твърде кратка и само за пет минути Шахтьор направи пълен обрат. В 14-ата минута Тайсон бе изведен в наказателно, но стреля в тялото на вратаря, при последвалото разбъркване топката стигна до Факундо Ферейра, чийто първи удар бе блокиран от защитник, но при добавката аржентинецът бе точен за 1:1. В 17-ата минута пък Марлос се възползва от зле изчистена топка и с фалцов удар в далечния ъгъл на вратата вкара за 2:1.

След това украинците държаха развитието на мача в ръцете си и създадоха още интересни положения пред вратата на Брад Джоунс. Логично в 68-ата минута те подпечатаха успеха си с трети гол. Домакините организираха постепенна атака, Ферейра изведе Марлос в наказателното поле, където той финтира защитник и технично прехвърли вратаря, оформайки крайното 3:1.

С този успех Шахтьор събра актив от 9 точки и държи 2-ото място в групата, като има преднина от 6 пред третия Наполи. Двата тима ще се срещнат на 21 ноември на “Сан Паоло”. За Фейенорд пък шансовете за излизане от групата окончателно приключиха. Тимът остава на дъното в класирането с 0 точки.

Шахтьор (Донецк) - Фейенорд 3:1
0:1 Йоргенсен (12)
1:1 Ферейра (14)
2:1 Марлос (17)
3:1 Марлос (68)