Балкан пропиля огромен аванс и загуби в Белгия

Балкан (Ботевград) записа третатат си загуба в груповата фаза от турнира за Купатат на ФИБА Европа. Българите пропиляха аванс от 16 точки, който имаха след едно изиграно полувреме и в крайна сметка бяха победени от Бейсик Фит (Брюксел) с три точки - 78:81.

Така ботевградчани остават на дъното на класирането в група D с баланс 0-3, дoкато белгийците спечелиха първата си победа в този етап от състезанието и са на предпоследното трето място с 1-2 след три кръга.

Брандън Фортънбъри изигра важна роля при силното първо полувреме на българския тим, който водеше с 25:21 след една част, а в последвалите 10 минути преди почивката затегнаха защитата и след само 10 допуснати точки поведоха с 47:31 в средата на двубоя.

Белгийците обаче заличиха разликата още в третата четвърт, приключила при 60:60. Бейсик Фит поведе за първи път от доста време четири минути преди края - 69:70, но ботевградчани не се дадоха и Павел Иванов изравни за 76:76 при оставащи 55 секунди. Победата обаче бе за домакините, които триумфираха със 78:81.