Лукойл се срина за 4 минути срещу Клуж (галерия)

Лукойл Академик претърпя втора поредна загуба в евротурнирите. “Студентите” отстъпиха на румънския шампион Клуж Напока със 73:88 във второто си домакинство от група Е в турнира за Купата на ФИБА Европа. Така българите отстъпиха с крачка назад от желанието си за класиране напред в следващата фаза на състезанието.

След днешното поражение шампионите ни имат баланс от 1 победа и 2 загуби, а по-слабо от тях се представят единствено грузинците от Динамо (Тбилиси), които са с 0-3, а победата на Лукойл дойде именно срещу тях. Клуж пък е с пълен актив от 3 победи в 3 мача.
Лукойл Академик - Ю-Банка Трансилвания@@@
В зала “Универсиада” днес домакините се сринаха за няколко минути в началото на последната част, а това им костваше успеха. Преди това в продължение на 30 минути играчите на Шарон Друкер играха равностойно срещу съперниците си от Трансилвания, а на моменти дори ги надиграваха, най-вече заради стабилното представяне на Божидар Аврамов, който получи подкрепа от Кийт Клантън и Далтън Пепър, както и от Христо Николов, демонстрирал огромно желание срещу бившия си клуб, въпреки че нямаше най-добрия ден в стрелбата.
След 30-минутна гонитба в резултата, двата отбора влязоха в заключителната четвърт, разделяни от точка, която бе в повече за домакините - 61:60. След два бързи коша нещата се върнаха в начална позиция и при 63:63 Клуж даде началото на края за българския си съперник. Румънците вкараха 13 поредни точки за 4 минути и 63:76, а така на практика си осигуриха победата, която дойде при краен резултат 73:88.

Антъни Рафа вкара 13 точки за Лукойл Академик. Божидар Аврамов завърши с 11 и 9 асистенции, а Далтън Пепър също се отличи с 11 точки. Кийт Клантън и Христо Николов добавиха по 9 точки всеки.

Бившият играч на домакините Желко Шакич бе най-добър за Клуж - 16 точки, 6 борби и 4 асистенции.

Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg