Официално: Надал завършва годината като №1 в света

Рафаел Надал официално ще завърши годината като №1 в света. Това стана ясно след победата на испанеца със 7:5, 6:3 срещу Хюн Чун (Южна Корея) в среща от втория кръг на турнира по тенис от серията "Мастърс" в Париж.

31-годишният Надал, който никога не е печелил турнира във френската столица, завършва сезона като номер 1 за четвърти път след 2008, 2010 и 2013 година.

Испанската суперзвезда допусна два пробива в първата част, но спечели началния удар на корееца три пъти, за да грабне първия сет. Чун първи реализира пробив и поведе с 2:1, но Надал направи серия от 4 поредни гейма за аванс от 5:2. Кореецът изравни за 5:5, но Рафа взе следващите два гейма, а с това и сета.
Във втория сет Рафаел Надал направи решаващ пробив за 5:3, след което сервира успешно за спечелване на мача, продължил точно 111 минути.
В третия кръг турнира в Париж испанецът ще се изправи срещу уругваеца Пабло Куевас, победил номер 15 в схемата Алберт Рамос (Испания) в три сета с 6:7 (5), 7:6 (1), 6:2.