ЦСКА (Москва) се върна в играта след обрат в Швейцария (видео)

ЦСКА (Москва) стигна до много важен обрат и победа с 2:1 над Базел в Швейцария, с което върна интригата в Група "А" и запази шансове за класиране в следващата фаза. Домакините поведоха с гол на Лука Зуфи (32'), но през втората част "армейците" бяха преобразени и стигнаха до пълен обрат с голове на Алан Дзагоев (65') и Понтус Вернблум (79').

Димитри Оберлин започна като титуляр за Базел. Виктор Гончаренко заложи на доста дефанзивна постройка за първия сигнал. Алан Дзагоев и Георги Миланов бяха оставени на скамейката за началото, а Витиньо действаше в атака за гостите. Българският национал се появи в игра в добавеното време на срещата.

В деветата минута Оберлин пропусна златна възможност да открие резултата, след като проби сам и стреля отблизо, но топката премина над вратата. Ренато Стефан също пропиля добър шанс десетина минути след това. Базел - ЦСКА (Москва)@@@

В 32-ата минута швейцарският тим поведе в резултата. Оберлин изведе Елиунуси очи в очи с Акинфеев, който излезе и изби. Лука Зуфи обаче засече от въздуха избитата топка и с техничен удар прехвърли стража на ЦСКА (Москва) за 1:0. И отново - за 43-ти пореден мач в Шампионската лига Акинфеев допусна гол в своята врата. Последният път, когато той успя да запази чиста  мрежа в среща от най-комерсиалния клубен турнир, бе през 2006 година - при нулевото равенство с Арсенал.

"Армейците" отново не успяха да създадат почти нищо интересно в предни позиции преди почивката. Не така обаче беше след нея.Базел - ЦСКА (Москва)@@@

За началото на втората част в игра за гостите се появи Дзагоев и именно неговата поява вдъхнови руския тим. Той изравни резултата в 65-ата минута, когато получи от Вернблум, залъга технично вратаря и завърши елегантно за 1:1. В 79-ата минута Понтус Вернблум, който по-рано пропусна страхотна възможност с глава, направи пълен обрат след грешка в защитата на швейцарския тим и изстрел от границата на наказателното поле.

С този резултат ЦСКА (Москва) се изравни по точки с Базел - шест, и запази реални шансове за класиране в следващата фаза.
В следващия кръг ЦСКА приема Банфика, а Базел домакинства на Манчестър Юнайтед.