Павлюченкова победи Кербер в Китай

Анастасия Павлюченкова започна участието си на турнира в Шанхай с победа над една от най-големите си съпернички през годината. Рускинята, поставена под номер 4, използва силния си сервис срещу бившата лидерка в ранглистата по тенис за жени Анжелик Кербер от Германия и спечели за трети път в три сета през годината, този път с 6:3, 3:6, 6:2. Тя спечели и първия мач в четвъртата група.

"С Анжелик всеки път правим тежки трисетови мачове. Днес се чувствах добре на корта, но и тя игра много силно и срещата можеше да завърши по всякакъв начин. Искам да спечеля възможно най-много мачове, но ще видим какво ще се случи. Когато изляза на корта, мислите ми са насочени само към крайния успех", каза Павлюченкова след срещата.

Рускинята загуби подаването си рано в последния сет, но записа два пробива в следващите четири гейма за 4:1. В крайна сметка Кербер спечели само един брейк до края, а Павлюченкова се възползва от втория си мачпойнт и затвори срещата след час и 57 минути на корта.

В други мачове през деня американката Коко Вандевеге победи представителката на домакините Шуай Пън с 3:6, 6:3, 6:2, а германката Юлия Гьоргес се наложи с 6:1, 7:6(5) срещу Магдалена Рибарикова от Словакия.