Бърнли спечели мач №100 в Премиър лийг (видео)

Отборът на Бърнли спечели мач №100 от началото на сезона в Преимър лийг. “Виненочервените” се наложиха с минималното 1:0 над Нюкасъл в последния двубой от 10-ия кръг. Единственият гол в срещата падна в 73-ата минута, а негов автор бе Джеф Хендрик, който донесе трите точки на своя тим.

В началото Бърнли стоеше по-добре, но пък по-опасните ситуации бяха на сметката на гостите. В 11-ата минута при разбъркване след корнер Кристиан Атсу успя да отправи удар, който мина опасно близо над гредата. След това в 17-ата минута мощен изстрел на Джонджо Шелви бе спасен от вратаря.

Постепенно и домакините започнаха да поглеждат към вратата на съперника. В 28-ата минута коварно центриране на Роби Брейди летеше към вратата, но стражът Роб Елиът следеше добре събитията и улови преди кълбото да премине зад голлинията. Две минути по-късно Барнс бе намерен с центриране на стрелкова позиция но ударът му с глава мина до гредата.

Втората част продължи в същия дух и положенията пред двете врати не бяха много. В 50-ата минута Айозе Перес отправи удар, който бе спасен от Ник Поуп. В 70-ата минута пък далечен удар на Джак Корк премина опасно близо до гредата, но в аут.

В 73-ата минута Бърнли все пак намери пътя към гола. Първо Джак Корк стреля отблизо, но ударът му бе спасен. Топката обаче стигна до Йохан Гудмундсон, който центрира за непокрития Джеф Хендрик, който отблизо не сгреши за 1:0.

В края и двата тима се активизираха. В 82-минута удар на Хоселу мина опасно близо до гредата. След това в 86-ата минута Шелви стреля силно по земя, но Поуп успя да спаси. В 88-ата минута пък домакините можеха да решат всичко след силен шут на Барнс, спасен от Елиът.

В крайна сметка трите точки отидоха на сметката на Бърли, като тимът вече има 16 и се изкачи до 7-то място в класирането. Нюкасъл пък вече се намира на 9-ата позиция с 14 точки в актива си.