Кошмарна загуба за Славчев и Лехия

Българският национал Симеон Славчев игра 75 минути при разгромната загуба на тима си Лехия (Гданск) с 0:5 у дома от Корона (Келце) в последния мач от 14-ия кръг на полското първенство. Славчев започна като титуляр за Лехия и бе сменен четвърт час преди края - минута след последния гол в двубоя. Гостите, които още на почивката водеха с 4:0, можеха да спечелят и с още по-убедителен резултат, но пропуснаха дузпа през второто полувреме.

Славчев и компания заемат 12-о място (от 16 отбора) в класирането на Екстракласа с 14 точки, докато Корона е на шеста позиция с 22 точки. Лидер е Гурник (Забже) с 26 точки, следван от Легия (Варшава) с 25 и Лех (Познан) с 24.