Радост на "Лаута"! Локо (Пд) удари Етър в... прощален мач (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Етър с 2:0 в последната среща от 14-ия кръг на Първа лига. Тя се оказа и последна за Войн Войнов начело на състава от парк "Лаута". След последния съдийски сигнал легендата на Левски обяви, че повече няма да води "смърфовете". Головете реализираха Димо Бакалов и Димитър Велковски. Бившият нападател на Лудогорец и Берое бе точен с глава в 33-ата минута, а Велковски покачи на 2:0 в самия край.

Успехът зарадва собственика на "железничарите" Христо Крушарски, който изгледа двубоя от официалната ложа. Трите точки идват идеално за пловдивския тим, събрал негативи в последно време. В същото време "болярите" от Велико Търново продължават да лъкатушат в родния футболен елит.

Мачът започна с лек натиск на гостите, като капитанът на Етър Иван Стоянов опита мерника си на два пъти, но не сполучи. В 11-ата минута племенникът на Йордан Лечков потърси долния ляв ъгъл, но топката излезе в аут. Малко след това ситуацията се повтори. В 14-ата минута Муса Мохамед можеше да намери мрежата на "виолетовите", но домакините не се разбраха при разбъркване във вратарското поле. В 25-ата минута таранът на Етър Самб Бадара шутира отблизо, но отбраната на Локомотив изчисти. Секунди след това голаджията от Сенегал влезе грубо в тялото на стража Илко Пиргов, с което си заработи жълт картон.

В 33-ата минута Пламен Крумов качи топката на главата на Бакалов, който бе при далечната греда, и след секунда топката порази целта - 1:0 за "смърфовете". В началото на втората част Илко Пиргов се контузи под рамката на своя тим. Това забави срещата с повече от пет минути, докато на игрището се появи резервният вратар Мори Диао. Французинът имаше ден и записа "суха мрежа".

В 62-ата минута Дино Мартинович излезе сам срещу Христо Иванов, но опитният страж на великотърновци блокира удара. Нещата стигнаха до 88-ата минута, когато при идентично положение Велковски не сгреши и оформи крайното 2:0. Заради забавянето около смяната на Пиргов реферът Станислав Тодоров даде 8-минутно продължение, но Етър така и не стигна до почетно попадение. Веднага след края на мача Войн Войнов обяви, че напуска Пловдив с високо вдигната глава.

Локомотив (Пд) - Етър 2:0