Очаквайте в 18:00 Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Златан Йорданов с 10 точки, Бенджин с драматична 3-а победа в Полша

Българският волейболист Златан Йорданов и неговият МКС (Бенджин) записаха драматична 3-а победа в полската Плюс лига. Йорданов и компания се наложиха много трудно вкъщи над Еспадон (Шчечин) с 3:2 (15:25, 28:26, 22:25, 25:23, 15:12) в среща от 7-ия кръг на първенството.

Златан Йорданов игра цял мач като титуляр за своя отбор с малки изключения в края на третия и началото на четвъртия гейм. Българинът завърши с 10 точки (1 блок, 2 аса, 27% ефективност в атака, 38% позитивно и 20% перфектно посрещане) за успеха. Най-полезни за Бенджин бяха бразилецът Рафаел Араужо (1 блок, 1 ас и 46% ефективност в атака) и Марчин Валински (49% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане) с 20 и 19 точки за победата. За тима на Шчечин резервата Бартломией Клут реализира 22 точки (2 блока, 1 ас и 49% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех.

Така Златан Йорданов и съотборниците му останаха на 12-о място във временното класиране със 7 точки след 3 победи и 4 загуби. В следващия 8-и кръг на Плюс лигата волейболистите на Бенджин са гости на Дафи Сполем (Киелце). Срещата е в събота (4 ноември) от 18,00 часа българско време.