Олимпик Марсилия си тръгна с изстрадана победа от Лил

Олимпик Марсилия страда, но победи с 1:0 Лил като гост в последен мач от 11-ия кръг на Лига 1 и се изкачи на четвърто място във временното класиране.

Марсилци събраха 21 точки и изпревариха Нант, докато трети върви Лион с 22 след победата с 2:0 срещу Метц. Олимпик Марсилия, който няма загуба в шест поредни мача във вътрешния шампионат, стигна до единствения гол в срещата с Лил в петата минута.

Флориан Товен пусна бърз пас към дузпата след нарушение на дясното крило, а Морган Сансон посрещна топката и я изпрати с топовен изстрел в мрежата на домакините.

Лил остана без победа в осем поредни мача в Лига 1 и заема предпоследно място в класирането при три точки аванс срещу Метц и четири пасив срещу Страсбург. По-рано вечерта Тулуза завърши наравно 0:0 със Сент Етиен, с което двата отбора заеха съответно десето и шесто място в класирането.