Торино обърна Каляри и прекъсна серия без победа

Торино спечели първата си победа в Серия А от над един месец насам, след като се наложи с 2:1 над Каляри в мач от 11-ия кръг и прекъсна серията от пет мача без успех. "Биковете" са на девето място в генералното класиране с актив от 16 точки, колкото имат още намиращите се пред тях по голова разлика отбори на Милан и Фиорентина.

Каляри поведе след половин час игра, когато Диего Фариас подаде на Николо Барела в дясно по атаката и той изпрати топката в далечния ъгъл за 1:0. Яго Фалке обаче изравни десет минути по-късно след пас на Кристиян Ансалди, а Джоел Оби направи обрата пълен в 67-та минута, когато топката стигна до него след карамбол и той я вкара с глава на празна врата за 2;1.

Каляри, който спря серия от пет поредни загуби с победа срещу Беневенто миналата седмица, се намира на 14-о място в класирането с актив от девет точки.

В понеделник ще се изиграе и последният мач от 11-ия кръг между Верона и Интер.