Кротоне съсече Фиорентина за две минути (видео)

Отборът на Кротоне поднесе една от изненадите на 11-ия кръг в Серия "А". Борещият се за оцеляването си тим надигра с 2:1 Фиорентина и спря пропадането си, като в същото време сложи край и на серията от 3 поредни победи на своя съперник.

Домакините нанесоха своя удар в рамките на две минути. В 17-ата Марчело Трота с пас по земя отляво намери Анте Будимир непокрит в наказателното поле, а хърватинът засече кълбото в мрежата за 1:0. В 19-ата минута самият Трота открадна топката в средата на терена, напредна необезпокояван и хладнокръвно вкара за 2:0.

Фиорентина опита да се върне в мача и в 44-ата минута Федерико Киеза с пета подаде за Марко Бенаси, който отблизо вкара за 2:1. Гостите обаче цяло второ полувреме не успяха да стигнат до втори гол, който да им донесе поне точката и трябваше да преглътнат поражението.

След тази победа Кротоне излезе от опасната зона и се изкачи до 15-ото място в класирането с 9 точки в актива си. Фиорентина пък се смъкна до 7-ото място с 16 точки.