Набил Фекир качи Лион в топ 3

Отборът на Лион постигна ценна победа с 2:0 в домакинството си на Метц от 11-ия кръг на Лига 1. Героят в този мач бе Набил Фекир, който реализира и двете попадения за "Хлапетата" в 6-ата и 20-ата минута, които вече са в топ 3.

Лион поведе рано-рано в резултата. В 6-ата минута домакините организираха бърза атака по лявото крило, Марсал подаде за Фекир в наказателното поле, а той без забавяне стреля във вратата за 1:0.

В 20-ата минута резултатът бе удвоен. Кени Тете напредна до аутлинията и върна пред вратарското поле, където Фекир бе заел добра позиция и засече кълбото във вратата за 2:0.

След този успех Лион вече има 22 точки и заема 3-ото място в класирането. Метц пък остава на дъното в класирането с едва 3 спечелени точки.