Всички обичат Дирк!

Филаделфия прекъсна 12-годишната си суша като гост на Далас. Сиксърс надвиха Маверикс със 112:110, а основна роля за победата има имаше Бен Симънс. Австралийският новобранец за пореден мач бе в обсега на “трипъл-дабъл” и завърши с 23 точки, 8 асистенции и 7 борби за 34 минути при стрелба от игра 10/15.

21-годишният талант обаче сам призна, че не силната игра, а друго е било върховно за него в този мач. Симънс не скри вълнението си от това, че е на един терен с легендата на домакините Дирк Новицки.

“Беше невероятно да играя срещу него. През цялото време, дори когато бях на пейката, не спирах да повтарям на Джйе Джей Редик - “Това е Дирк, това е Дирк!”, каза след мача развълнуваният младок.

Симънс е със 17 години по-млад от великия европеец, а когато Новицки влиза в НБА през 1998 година, Бен е едва на тригодишна възраст. Новицки игра 28 минути, за които успя да вкара 11 точки, а също така направи и 5 асистенции.