Хитрино с нова победа над Светкавица

За първенство на Североизточната трета лига – ХII кръг Хитрино прие на свой терен гостите от Светкавица (Търговище). Срещата се игра при дъждовно време пред погледите на близо 150 зрители, а хлъзгавият терен затрудни максимално футболистите и на двата тима. Срещата започна благополучно за домакините. Още в 4-ата минута Расим Нурханов се възползва неадекватните действия на защитниците в наказателното поле на Светкавица и заби топката във мрежата на Мартин Милонов – 1:0. Последваха нови атаки и към двете врати, но безрезултатни. Пропуски направиха Николай Петров и Румен Русков (Светкавица), Ивелин Василев, Христо Александров и Христо Станчев (Хитрино). Двата отбора се прибраха на почивка при резултат 1:0.

Втората част започна с масиран натиск на гостите от Търговище, които трайно се настаниха в половината на домакините. Много ходовите им атаки обаче и така не носеха така желания успех. Защитниците на Хитрино подсилени в началото на втората част с Евгени Стоянов бяха сигурен страж пред вратаря Харун Якубов. В 65-ата минута гостите спечелиха ъглов удар, след изпълнението му разбъркване в наказателното поле на Хитрино доведе да изравняване 1:1 след силният шут на Светослав Арабов.
Домакините скочиха като ужилени от полученият гол и увеличиха темпото на игра. Еднообразното търсене все на Ивелин Василев беше разгадано от защитниците на гостите, които с двама състезатели се стремяха да го опазят, за да не им отбележи гол. Вместо голмайстора гол във вратата на Светкавица отбеляза Христо Станчев в 78-ата минута, което се оказа и решаващ за крайната победа в дъждовното време.

Новата победа над Светкавица утвърди тима от Хитрино на третата позиция във временното класиране  с 21 точки – след Добруджа и Суворово. Съдийската бригада от Варна начело с Калоян Кирилов с асистенти Радостин Шиков и Мехмед Мехмед също беше на висота и ръководи мача компетентно, точно и безпристрастно. Всички състезатели нарушили футболните правилници бяха навреме декорирани с жълти картони.