Атлетико пропусна да се доближи до върха (видео+галерия)

Отборите на Атлетико Мадрид и Виляреал направиха 1:1 в двубой от 10-ия кръг на Примера дивисион, игран на “Wanda Metropolitano” в испанската столица. Анхел Корея даде аванс на домакините с попадение в 61-ата минута, но в 81-ата Карлос Бака изравни. “Лос колчонерос” регистрираха пето реми в шампионата и въпреки че все още нямат загуба, остават зад лидерите Барселона и Валенсия.

Диего Симеоне заложи на Кевин Гамейро като партньор на Антоан Гризман. При отсъствието на Яник Ферейра Караско шанс получи Анхел Корея. Хави Кайеха подреди ромбоидно 4-4-2 с Карлос Бака и Седрик Бакамбю в предни позиции.

Атлетико - Виляреал@@@Бака първи шутира в рамките на една от двете врати в шестата минута - Ян Облак улови. Двата тима се сбориха, като владението беше в полза на “дюшекчиите”. Опитите им за постепенни нападения се противопоставяха на подредените защитни линии в “жълто”. Корея и Гамейро шутираха в 19-ата и 20-ата минути.

Атлетико - Виляреал@@@В 38-ата Ману Тригерос изпъкна с брилянтно извеждащо подаване към Седрик Бакамбю. Нападателят обаче се забави с удара и Стефан Савич се намеси с прекрасен шпагат. В 41-ата Саул пропусна, като защитник на гостите изчисти от голлинията. В края на полувремето удари с глава на Диего Годин и Гризман за малко не се увенчаха с успех.

Атлетико - Виляреал@@@В 56-ата минута Родри шутира от 22 метра, Облак се разтегна и изби в ъглов удар. В 59-ата “лос рохибланкос” разиграха заучено при статично положение, Корея получи на крак в наказателното поле, но не намери пролука за шут. В 61-ата усилията на домакините за нападателна игра дадоха резултат. Гризман се отличи с изключително подаване от въздуха, Корея финтира с повеждане Хауме Коста и “препарира” Мариано Барбоса с удар в близкия ъгъл - 0:1.

Атлетико - Виляреал@@@Пет минути по-късно Гамейро изпусна очи в очи с вратаря. След гола “подводницата” се премести по-напред в търсене на изравняване. В 73-ата постепенна акция на гостите завърши с мощен шут на Марио Гаспар, при който топката профуча покрай гредата. В 81-ата тимът от “Estadio de la Ceramica” изравни след корнер. Бака скочи най-премерено и заби топката в мрежата с удар с глава от пет метра. Словенският вратар на Атлети не успя да реагира, въпреки че топката мина малко над главата му.

Мадридчани остават на четвърта позиция с равни точки с градския си противник Реал Мадрид. Виляреал е пети с три точки по-малко.