Гол в добавеното време спаси Анортозис в дербито с Омония

Отборите на Омония (Никозия) и Анортозис не успяха да излъчат победител в дербито на първенството на Кипър. Срещата завърши 1:1, но гостите извадиха голям късмет да се спасят от загуба с попадение в 5-ата минута на добавеното време.

Владимир Гаджев игра малко повече от половин час, след като влезе като смяна в 59-ата минута. Другият българин в състава на гостите - Иван Бандаловски, изгледа мача от скамейката.

Омония поведе в резултата в 56-ата минута с попадение на Рафаел Лопес, който с глава засече отлично центриране в наказателното поле и порази вратата на съперника.

Анортозис обаче не се предаде и се хвърли да търси изравняването, което дойде в добавеното време на мача. В 95-ата минута Дъглао се възползва от груба грешка на вратаря на домакините и вкара изравнителното попадение за 1:1.

След това равенство Анортозис поне за момента запазва първото си място в класирането с 20 точки. Омония пък държи 4-ата позиция в таблицата с 15 спечелени точки.