Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Байерн се завърна на титулярното си място (видео)

Втора победа над РБ (Лайпциг) в рамките на по-малко от 72 часа изведе Байерн (Мюнхен) еднолично на върха в Бундеслигата. След като в сряда баварците изхвърлиха “червените бикове” от турнира за Купата на Германия, тази вечер те ги надвиха и за първенство след 2:0 на “Алианц Арена”. Хамес Родригес откри след 19 минути, а след още толкова Роберт Левандовски удвои.

Малко преди почивката обаче полският реализатор получи контузия - на първо четене безобидна, но беше заменен превантивно.

Иначе още в 13-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като капитанът им Вили Орбан получи директен червен картон за нарушение срещу останалия сам срещу вратаря Ариен Робен. Това е трети пореден двубой, в който съответният съперник на Байерн губи свой футболист заради изгонване. В заключителните минути Разенбалшпорт се оказа дори с деветима играчи, защото травма получи Наби Кейта, а смените вече бяха направени.
Байерн (Мюнхен) - РБ (Лайпциг) 2:0@@@
Шампионите вече са на 3 точки пред Борусия (Дортмунд), а след седмица двата тима се изправят на “Сигнал Идуна Парк”. Лайпциг пък е трети на пункт зад “жълто-черните”.

Хамес Родригес беше титуляр за Байерн, след като Кингсли Коман, Франк Рибери и Томас Мюлер са с контузии. Корентен Толисо и Артуро Видал започнаха на пейката.

За Разенбалшпорт започна Тимо Вернер, който в сряда пропусна решаващата дузпа, заради която тимът му загуби. Титуляр беше и Наби Кейта, който тогава беше изгонен. Наказанието му обаче не важи за първенство.

Само в рамките на първите две минути баварците на два пъти бяха близо до гола след включвания на Дейвид Алаба и Хавиер Мартинес.

Малко след това обаче гостите отговориха с две възможности, като при едната Юсуф Поулсен се беше устремил сам срещу Свен Улрайх, но Жером Боатенг успя да го блокира.

Така се стигна до 13-ата минута, когато Робен получи пас зад отбраната, но беше грубо повален точно преди влизането си в наказателното поле. С помощта на системата "Видео асистент рефер" арбитърът Даниел Зийберт отстрани защитника на Лайпциг.
При последвалото изпълнение Питър Гулачи спаси опасен шут на Робен.
В 19-ата минута холандецът отново се прояви, след като проби по дясното крило и центрира към връхлитащия Хамес, който заби топката в мрежата за 1:0.
След още две минути само шансът спаси Лайпциг от второ попадение на колумбийския играч.
Тук треньорът на гостите Ралф Хазенхютъл реши да не рискува и все пак вкара нов защитник, отказвайки се от нападател - в случая Вернер.
Изненадващо "лудото" начало на двубоя отстъпи на далеч по-спокоен етап от срещата, в който положенията ги нямаше. Байерн търпеливо чакаше да нанесе втори удар, а "червените бикове" търсеха начин да изравнят играта, без обаче да рискуват да се пропукат отново. Или поне такива бяха амбициите им...
Замисълът на мюнхенци се реализира в 38-ата минута, в която Хави Мартинес "разряза" защитата с извеждащ пас към Левандовски и полякът не сбърка за 2:0.
17 Байерн (Мюнхен) - РБ (Лайпциг) 2:0
След това голаджията на Байерн усети болки и още преди почивката беше сменен превантивно. И тъй като мюнхенци нямат друг нападател, с тази роля се нае Тиаго Алкантара.
Второто полувреме започна с масиран натиск в червено и топката минаваше опасно близо до вратата на гостите.
Набързо обаче стана ясно, че гостите нямат сили за обрат и срещата се доиграваше. Байерн държеше топката, но пък и не беше толкова настоятелен, заради което положенията бяха рядкост.
Логично домакините поспестиха и сили, защото им предстои визита в Шотландия на Селтик в Шампионската лига, последвана от дерби в Дортмунд.