Арсенал не сбърка срещу Суонзи на "Емиратс" (видео)

Отборът на Арсенал надви с 2:1 Суонзи на своя стадион "Емиратс" в Лондон в мач от 10-ия кръг на английската Висша лига. "Артилеристите" вече са четвърти в класирането с 19 точки, докато "лебедите" заемат 17-о място с 8 точки. Лидер е Манчестър Сити с 28 точки, следван от Манчестър Юнайтед с 23 и Тотнъм с 20.

Месут Йозил, Алексис Санчес и Александре Лаказет водеха атаката на столичани, която се представи разочароващо през първото полувреме. Мениджърът на гостите Пол Клемънт пък бe гласувал доверие на нападателното дуо Джордан Аю и Тами Ейбрахам.

Сеад Коласинак (51) и Аарън Рамзи (58) донесоха трите точки на "топчиите", след като Сам Клукас (22) бе извел гостите напред през първата част.

В 22-ата минута Сам Клукас получи чудесен извеждащ пас от Тами Ейбрахам, напредна по левия фланг и с удар отблизо прокара топката между краката на Петер Чех - 0:1.

Опасните моменти за вратата на Лукаш Фабиански бяха рядкост през първата част, а полският страж бе на мястото си, когато се налагаше. В 41-ата минута бившият вратар на Арсенал направи блестящо спасяване след мощен шут на Алексис Санчес.

В последните секунди пък Джордан Аю пропиля прекрасен шанс за 0:2. Ганайският нападател открадна топката от Пер Мертезакер в наказателното поле, но не успя да преодолее Чех, който изби в ъглов удар.

Шест минути след почивката Арсенал изравни резултата. Сеад Коласинак получи шанс да стреля от доста добра позиция и успя да изпрати топката в мрежата зад Фабиански.

Секунди след изравняването на резултата Тами Ейбрахам вкара втори гол за Суонзи, но той бе отменен заради засада.

Домакините се събудиха в началото на второто полувреме и в 55-ата минута Лоран Косиелни направи сериозен пропуск, стреляйки неточно с глава след центриране от фаул, а три минути след това обратът стана факт. Коласинак с пас отляво намери в наказателното поле на гостите Аарън Рамзи и уелският халф насочи топката в близкия ъгъл на Фабиански, който успя да закачи топката с крак, но тя все пак се озова във вратата.

Лондончани се разиграха през втората част и в 66-ата минута Ектор Белерин бе много близо до гол, но уцели напречната греда.

До края на мача домакините контролираха събитията на терена, а резервата Оливие Жиру в заключителните минути на два пъти бе близо до гол, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.