Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Победната серия на Ман Сити продължава (видео)

Манчестър Сити записа осма поредна победа във Висшата лига, след като спечели с 3:2 при гостуването си на Уест Бромич. “Гражданите” доминираха през цялата среща и запазиха аванса си от пет точки пред Манчестър Юнайтед на върха на класирането.

Двата отбора си размениха три гола в рамките на пет минути в началото на двубоя. Льорой Сане откри резултата, Джей Родригес изравни, а Фернандиньо направи 1:2 до 15-ата минута. След този период темпото спадна, а влезлият като резерва Рахим Стърлинг реално сложи край на интригата в 64-ата минута. Мат Филипс оформи крайното 2:3 в 92-ата минута, но нямаше време за УБА дори за опасно центриране към вратата на съперника.

Отборът на Хосеп Гуардиола от самото начало започна да атакува. “Гражданите” имаха сериозно предимство и по отношение владеенето на топката, което бе очаквано с оглед стила на домакините. Най-сериозното положение в началото бе създадено в седмата минута, когато удар на Сане бе блокиран от бранител на УБА.

Логичното обаче се случи в десета минута. Тогава Фабиен Делф, който бе изключително активен по лявото крило, за пореден път се включи в атака на гостите. Той намери Сане в наказателното поле, а германецът с мощен диагонален удар не остави шансове на Фостър. Секунди след попадението нова опасна атака завърши с опасен удар на Давид Силва.

Уест Бромич изненадващо успя да изравни в 13-ата минута. Дълъг пас на Гарет Бари намери Джей Родригес в наказателното поле, а той успя да прехвърли излезлия вратар на гостите Едерсон. Играчите на Тони Пюлис нямаха време да се зарадват на попадението и получиха нов гол. Далечен удар на Фернандиньо се отклони в крака на Бари, топката се удари в гредата и отново се озова в мрежата зад Фостър.

След вихрените първи 15 минути, темпото спадна и до края на полувремето имаше повече битка по терена, а положенията бяха по-малко. Давид Силва пропусна великолепна възможност в 26-ата минута, когато бе намерен от Кевин Де Бройне, но ударът му с глава мина встрани от вратата. Саломон Рондон пък имаше шанс да изравни малко преди почивката. Той стреля неточно с глава след центриране на Родригес.

През второто полувреме Сити действаше по-предпазливо, а Уест Бромич чакаше своя момент. В 64-ата минута интригата в двубоя на практика приключи. Тогава влезлият като резерва Рахим Стърлинг завърши комбинация на гостите, която приключи с подаване на Уокър към намиращия се в малкото наказателно поле Стърлинг.

Домакините бяха загубили вяра, че могат да спечелят нещо от срещата, а тимът на Гуардиола пропусна да увеличи аванса си. Фостър спаси удар на Давид Силва отблизо малко преди края. В добавеното време на мача Отаменди поради едно попадение на съперника. Бранителят опита да върне топката с гърди към Едерсон, но я свали прекрасно за Мат Филипс, който я отклони към мрежата. Голът не промени нищо освен крайния резултат, който създава илюзията, че срещата е била равностойна.

УБА - МАН СИТИ 2:3
0:1 - Сане (10)
1:1 - Родригес (13)
1:2 - Фернандиньо (15)
1:3 - Стърлинг (64)
2:3 - Филипс (92)