Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 1:0 /Почивка/

Юнайтед надхитри Тотнъм и остава без допуснат гол на "Олд Трафорд" в Премиър лийг (видео)

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Тотнъм на "Олд Трафорд" в дербито, с което стартира десетия кръг в Премиър лийг. Антони Марсиал реализира единственото попадение в 81-вата минута и донесе първи успех на "червените дяволи" в последните три кръга на първенството. Селекцията на Жозе Моуриньо записа пет победи от пет мача на "Олд Трафорд" в Премиър лийг, като до този момент тимът дори не е допуснал гол в тези срещи.

Португлаецът беше направил две промени в сравнение с поражението от Хъдърсфийлд. Ерик Байи се завърна в центъра на отбраната, като "червените дяволи" излязоха с трима централни защитници. Маркъс Рашфорд също бе титуляр.

Маурисио Почетино не можеше да разчита на своя голмайстор Хари Кейн, който има разтежение. Въпреки това Ферандо Йоренте бе оставен на скамейката за началото. Бен Дейвис, Ерик Дайър и Муса Сисоко стартираха.
"Червените дяволи" започнаха доста агресивно. Лукаку и Йънг направиха два остри пробива отдясно, но завършващите им подавания не стигнаха до техни съотборници. Домакините пресираха дълбоко своя съперник, който трудно изнасяше топката в първите десетина минути.
В 12-ата минута Рашфорд изпълни опасно пряк свободен удар от над 35 метра, топката тупна, но Лорис успя да избие в корнер.
След първия 1/4 час Тотнъм започна да се чувства доста по-комфортно и гостите започнаха да атакуват повече. В 28-ата минута Де Хеа не се намеси добре при едно рутинно центриране, Али се пребори за изпуснатата топката и продължи към Сисоко, който обаче стреля много неточно от 17 метра.
В 41-вата минута Дайър стреля добре след разбъркване, последвало корнер пред вратата на Де Хеа. Ударът на английския национал обаче не бе достатъчно силен и стражът спаси.
В крайна сметка двата тима изиграха едно полувреме, в което имаше заряд и битка, но головите положения на практика отсъстваха и нулевото равенство бе логичният резултат на почивката.
Домакините стартираха по-силно втората част. В 55-ата минута Мхитарян задържа добре и след рикошет стреля по земя. Лорис изби, а след това решаващо се намеси Дейвис, избивайки топката пред крака на Рашфорд, който бе готов да направи добавка от два метра.
Манчестър Юнайтед продължи да атакува повече след почивката. "Червените дяволи" изпълниха няколко корнера пред вратата на Лорис, а в 65-ата минута Антонио Валенсия стреля много силно от границата на наказателното поле, но топката профуча над вратата.
В 73-ата минута Лукаку проби отляво и стреля по диагонала, но Лорис успя да избие.
Четири минути след това "шпорите" пропуснаха най-добрата ситуация, до която стигнаха днес. Ериксен прехвърли отбраната на Юнайтед с едно от типичните си извеждащи подавания, а Деле Али изпревари Смолинг и засече от въздуха, но не успя да насочи топката във вратата. Две минути след това и домакините стигнаха до най-чистата си възможност до момента. Лукаку стреля добре с глава след центриране на Лингард, но топката срещна дясната греда.
В 81-вата минута Манчестър Юнайтед стигна до така ценния гол. Де Хеа изпрати топката дълбоко в половината на гостите, Лукаку продължи с глава към Антони Марсиал, който излезе зад гърба на Дайър и стреля покрай Лорис. Французинът се появи в игра 11 минути преди това, заменяйки Рашфорд.
В последната минута Лингард пропусна да удвои.
Манчестър Юнайтед вече има 23 точки - две по-малко от Ман Сити и три повече от днешния си съперник, който остава на трета позиция.