Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Голдън Стейт преодоля дефицит от 18 точки за обрат над Вашингтон

Кевин Дюрант отбеляза 31 точки, към които добави 11 спечелени борби и шест асистенции, а отборът на Голдън Стейт преодоля дефицит от 18 пункта за победа със 120:117 срещу Вашингтон в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Срещата обаче ще бъде запомнена най-вече със сблъсъка между Дреймънд Грийн от Уориърс и Брадли Бийл от Уизърдс, които бяха изгонени от игра малко преди полувремето.

Стеф Къри отбеляза 20 точки и записа осем асиснтеции, а в последната минута на третата четвъртина вкара две тройки и два наказателни изстрела за 97:87 в полза на Голдън Стейт. Дюрант вкара от далечно разстояние в последната част и друга стрелба под коша 1:20 минути преди сирената за аванс от пет точки в полза на Уориърс, които все пак се нуждаеха от негови две точни стрелби от наказателната линия само 9.4 секунди преди края.

Джон Уол пък пропусна стрелба за три точки при последната възможност на Вашингтон да изпрати срещата в продължения. Само 19.4 секунди преди края на втората четвъртина в Оукланд, Бийл задържа с лявата си ръка Грийн за потника и с дясната за челюстта. Това разгневи звездата на Уориърс напрежението се покачи значително, но свадата приключи с изгонването на двамата от игра. Преди това Грийн беше изведен от Андре Игуодала и охраната на залата със скъсан състезателен екип.