Федерер се затрудни с Манарино, но се класира на полуфиналите в Базел

Поставеният под номер 1 в схемата Роджър Федерер постигна обрат срещу Адриан Манарино и спечели мача от четвъртфиналите на турнира в Базел с 4:6, 6:1, 6:3. Швейцарецът, който е втори в световната ранглиста на ATP, ще срещне в следващия кръг третия в схемата Давид Гофен, след като белгиецът победи със 7:6 (6), 6:3 американеца Джак Сок.

Федерер, който играе за осма титла от турнира в родния си град, загуби само осем гейма до четвъртфиналите, но Манарино му създаде много проблеми. Французинът спечели първия сет и въпреки че лидерът в схемата изравни с лекота, последната част беше особено оспорвана. Двамата бяха равни до седмия гейм, когато Федерер пропиля възможност за пробив при 40:30, но след това спечели от втория опит в допълнителните разигравания. Швейцарецът защити първия си брейк в сета и спечели втори в деветия гейм, реализирайки първата точка за мача. Срещата между Федерер и Манарино продължи час и 44 минути.

На другия полуфинал ще играят Марин Чилич и Хуан Мартин дел Потро. Хърватинът, поставен под номер 2 в схемата, надделя със 7:6(3), 5:7, 7:6(4) над унгареца Мартон Фучович, а аржентинецът победи с 6:2, 2:6, 6:4 испанеца Роберто Баутиста.