Розалин Пенчев и Персонал с бронз от Купата на Лигата в Аржентина (видео)

Волейболният национал Розалин Пенчев и шампионът на Аржентина Персонал (Боливар) спечелиха бронзовите медали от турнира за Купата на местната Лига (ACLAV). Пенчев и новите му съотборници се наложиха над домакините на финалната четворка от Либертад Бурджи Волей (Сан Херонимо Норте) с 3:0 (26:24, 26:24, 25:20) в малкия финал на турнира.

Така Персонал подобри класирането си в турнира от миналата година, когато завърши четвърти. Купата на Лигата пък спечели Сиудад Волей (Буенос Айрес), който надделя драматично на финала над гранда UPCN (Сан Хуан), с Николай Учиков, с 3:2 гейма.

Розалин Пенчев игра за Персонал в първите два гейма, след което бе сменен от капитана на тима Леонардо Пати. Българският посрещач се отчете с 6 точки (1 ас и 36% ефективност в атака) за успеха

. Най-полезен за шампионите на Аржентина бе Габриел Аройо с 8 точки (1 блок и 70% ефективност в атака) за победата. За тима на Либертад Кристиан Перен реализира 12 точки.