Мертенс върна Наполи на върха, Гълъбинов с асистенция

Страхотен Дрис Мертенс върна Наполи на върха в Серия "А". Най-добрият играч на Белгия за 2016 година сам победи Андрей Гълъбинов и съотборниците му от Дженоа на "Луиджи Ферарис". Бързакът отбеляза два гола и бе в основата на третото попадение за обрата с 3:2 от 10-ия кръг на Серия "А".

Гълъбинов асистира, но Наполи взе своето@@@Домакините, с родния национал в състава си, тръгнаха ударно, като в 4-ата минута Адел Таарабт даде аванс на "грифоните". Той бе изведен отлично от Гълъбинов с левия крак зад защитата на "небесносините".

Гълъбинов асистира, но Наполи взе своето@@@Голмайсторът на неаполитанците, който напоследък бе критикуван, че в последните три двубоя срещу Рома (1:0), Манчестър Сити (1:2) и Интер (0:0) не се бе разписвал, избухна с два шедьовъра. Той изравни след блестящо изпълнение на пряк свободен удар в 14-ата минута, а в 35-ата минута вкара своя девети гол за сезона. Този път техничният футболист пое майсторски топката на скорост, а след това с левия крак препарира Матия Перин.

Гълъбинов асистира, но Наполи взе своето@@@Стражът трябваше да се намесва на два пъти след удари на белгиеца, който в 60-ата минута проби отляво, а при опита му да намери Хосе Кайехон, Ервин Зуканович си вкара автогол.

Гълъбинов асистира, но Наполи взе своето@@@Малко след това Гълъбинов, който бе доста активен преди почивката, бе заменен от Джанлука Лападула. Армандо Ицо в 75-ата минута върна едно попадение. Лападула имаше две възможности за сензационно 3:3 в оставащите минути, докато Мертенс се размина с хеттрик, но въпреки това "небесносините" стигнаха напълно заслужено до важните три точки. Успехът бе 15-и от последните 16 гостувания за тима на Маурицио Сари в Серия "А", в които е вкарал 49 гола, а само срещу Сасуоло (2:2) през миналата кампания не успя да спечели. Наполи записа 11-и пореден мач без поражение срещу Дженоа, освен това увеличи серията си на 22 поредни мача без загуба в калчото. (19 победи и 3 равенства)
Гълъбинов асистира, но Наполи взе своето@@@Деветият успех на южняците през този сезон изкачи тима на първо място с 28 точки. Шестото поражение на "грифоните" пък ги остави на 16-о място с 6 точки.